konkurs btn

AURAEKO organizacja odzysku sa
59
Dni Ziemi - piknik.

Tegoroczny piknik z okazji obchodów Dnia Ziemi pokazał, że warszawiacy coraz bardziej troszczą się o środowisko naturalne.
Słoneczna pogoda w trakcie obchodów Dnia Ziemi na Warszawskich Polach Mokotowskich, zapewniła wielu uczestników tegorocznego pikniku.

Już od wczesnych godzin rannych ciekawi warszawiacy spieszyli, aby zapoznać się z atrakcjami jakie oferowała impreza oraz spełnić swój `ekologiczny obowiązek` – oddać zużyte świetlówki, baterie oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Na naszym stoisku, licznie odwiedzanym przez uczestników wydarzenia, gromadziliśmy przynoszone oświetlenie.

Każda osoba, która oddała nam zużyte świetlówki otrzymała ekologiczną torbę na zakupy. Miło nam poinformować, że coraz większa liczba warszawiaków świadomie dba o środowisko, segregując odpady we właściwych miejscach. Dzięki takiej postawie zgromadziliśmy wiele zużytych świetlówek, które za sprawą zakładu przetwarzania Maya Victory Sp. z o.o. w Bogumiłowie otrzymają szansę na ‘drugie życie’. Ponadto warszawiacy na własne oczy mogli zobaczyć, co powstaje po przetworzeniu ze zużytych świetlówek, dowiedzieć się , gdzie ponownie zostaną wykorzystywane poszczególne składniki i dodatkowo usłyszeć informacje o cyklu prac związanych z przetwarzaniem, a także obejrzeć wystawę zdjęć "Życie świetlówki nie musi kończyć się na śmietnisku”.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy zabawę, w której dzieci na kolorowych deseczkach umieszczały swoje skojarzenia ze świetlówką. Wśród wielu określeń, które umieściły: światło, dzień, słońce, ciepło, elektryczność, promyk, neonówka znalazło się bardzo wiele oryginalnych skojarzeń: gwiazdy, szczęście, księżyc, promieniowanie UV czy inne. Za sprawą dużego zaangażowania i wyobraźni udało nam się stworzyć kompozycję przestrzenną z kolorowych patyczków w kształcie dużego słońca, w centrum którego znajdowała się…. świetlówka.

Piknik był również sposobnością do edukowania uczestników jak należy postępować ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, aby we właściwy sposób chronić środowisko naturalne. Pomagały nam w tym kolorowe i ciekawe ulotki, które zachęcały do zapoznania się z treścią.