konkurs btn

AURAEKO organizacja odzysku sa
targi swiatlo2009Auraeko na targach ŚWIATŁO 2009 i ELEKTROTECHNIKA 2009 i ELEKTROTECHNIKA 2009

W dniach 23-25 marca 2009 r. Auraeko wzięło udział w Międzynardowych Targach Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO oraz wTargi łącznie odwiedziło prawie 11 tys. osób.

Międzynardowych Targach Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń, które odbyły się w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI. W trakcie targów, razem z siecią sklepów CASTORAMA oraz z firmą STENA zorganizowaliśmy zbiórkę elektrośmieci.Każdy odwiedzający, który przyniósł zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymał torbę ekologiczną, a w zamian za zużyte źródła światła - nowe, energooszczędne świetlówki. Mimo niskiej temperatury i opadów śniegu i deszczu w trakcie targów udało się zebra 2 tony ZSEE. Zbierac zużyty sprzęt i edukowac na temat postępowania z nimi pomogli nam studenci Instytutu Ekologii i Bioetyki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Auraeko wzięło także udział w forum "Rola wielkopowierzchniowych marketów w kreowaniu rynku oświetleniowego i elektrotechnicznego oraz kreowaniu potrzeb oszczędzania energii elektrycznej i postaw proekologicznych wśród konsumentów". Pani Prezes Gabriela Leszczyńska przedstawiła uczestnikom spotkania ideę i zasady odzysku ZSEE, także poruszyła istotny temat kreowania postaw proekologicznych wśród nabywców sprzętu elektrycznego i elektronicznego.