konkurs btn

AURAEKO organizacja odzysku sa
001 DRNE 2018AAC 0555 0555 2Jubileuszowy X Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego AURAEKO „Dobre Rady na Elektroodpady 2018” pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska

Misją konkursu AURAEKO jest: zmniejszenie negatywnego wpływu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów na środowisko poprzez kształcenie postaw proekologicznych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Droga jaką przebyli uczestnicy kolejnych edycji, ale także i organizatorzy, doprowadziła do dużej rozpoznawalności konkursu na tle innych inicjatyw edukacji ekologicznej w Polsce.

Czytaj więcej...

001 DRNE2017 9320Radosny IX Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego.

Cześć oficjalna finału.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY- ODDAJ MNIE W DOBRE RECE 2017”, 9 czerwca 2017 miał swój IX finał w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Konkurs od lat odbywa się pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, a organizatorem jest AURAEKO. Nieodmiennie od początku konkursu, jego patronem biznesowym jest LG Electronics Mława. Uczestnikami konkursu, dla których jest on przeznaczony są uczniowskie zespoły szkolne wspierane przez opiekuna szkoły z gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych z całej Polski. Nie ulega wątpliwości, że już w roku przyszłym, w wyniku reformy systemu edukacji w konkursie brać udział będą wyłącznie uczniowie szkól podstawowych. Póki co, mamy w konkursie i finale zarówno uczniów szkół podstawowych jak i gimnazjów.

Czytaj więcej...

008AAC 7709VIII FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO: „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY – ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2016” POD DYKTANDO ORKIESTY DĘTEJ Z BESTWINY

Mała refleksja.

Okres jednego roku, jaki oddziela kolejne finały ogólnopolskiego konkursu ekologicznego, jest wg mojej miary czasu, znacznie krótszy niż jeden rok. Dzieje się tak dlatego, że już w dniu finału konkursu, ustalana jest data przyszłorocznego konkursu, a po miesięcznej przerwie rozpoczynają się prace przygotowawcze do następnej edycji konkursu. Wszystko to sprawia, że czasu jest znacznie mniej niż wynika z oficjalnego kalendarium.

Czytaj więcej...

DRNE 2015 CNK 6074VII Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY- ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE” 2015.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w dniu 19 czerwca 2015 gościło finalistów tegorocznej edycji konkursu. Święto Młodości i Radość, jak nazywany jest finał konkursu, zgromadziło dzieci ze starszych klas szkól podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Patronat nad konkursem sprawuje Główny Inspektor Ochrony Środowiska, a organizatorem od 7 lat jest AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań. Stałym, bo już z 7 letnim stażem jest partner biznesowy konkursu LG ELECTRONICS MŁAWA.

Czytaj więcej...

001-4711VI Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „DOBRE RADY NA ELEKTRODPADY 2014” – rozstrzygnięty! Centrum Nauki Kopernik, Warszawa, 18 czerwca 2014 r.

Im bliżej ogłoszenia wyników konkursu, tym silniejsze napięcie wśród uczestników finału. Właśnie to, dało się zauważyć wśród uczestników, podczas VI finału konkursu. Blisko 200 osób zgromadzonych w sali konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, oczekiwało na podanie wyników.

Czytaj więcej...

371Zespół z Augustowa zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym ”DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY 2013”.

Gratulujemy! W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w dniu 14 czerwca 2013 odbył się V Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY - 2013” pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska (GIOŚ).

Czytaj więcej...

dobre rad czas zaczac

Kolorowo, radośnie i tanecznie na IV Finale Ogólnopolskiego Konkursu: „Dobre Rady na Elektroodpady 2012” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.Tegoroczny, czwarty już z kolei finał konkursu, odbył się dnia 15 czerwca 2012 r. w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik. Miejsce wymarzone dla takiej imprezy jak nasza. Nauka, technika i ekologia pod jednym dachem. Tegoroczna lokalizacja IV finału, miała dać możliwość jego uczestnikom, bezpłatnego zwiedzania CNK po zakończeniu uroczystości finałowych. Udało się.

Czytaj więcej...

146
III Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY”

Tegoroczny finał konkursu przyniósł wiele nowości i radości. Tym razem w Cinema Park na Bemowie, spotkali się laureaci konkursu na wspólną zabawę i rozdanie nagród. Niepokój laureatów, na początku był wyczuwalny, ale już kilka dźwięków muzycznego powitania BLUESMASZYNY wyzwoliło spontaniczne okrzyki, a nawet piski młodej publiczności. 

Czytaj więcej...

90 Radosny Finał II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Dobre Rady na Elektroodpady”.

Kto nie był , niech żałuje. Było radośnie i jak na finał przystało, bardzo gorąco. Uff...... Pomimo, że pomieszczenia Muzeum Techniki mieszczą się w solidnych murach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, temperatura sięgała 30 stopni Celsjusza. Zaczęło się w miarę spokojnie od powitania uczestników i laureatów, a także zaproszonych gości przez Panią Prezes Gabrielę Leszczyńską.

Czytaj więcej...

buton1buton2buton3

btn terminarz