18 września, 2015

AURAEKO na VI PIKNIKOŁŁKU w XXI L.O. im. Hugona Kołłątaja w Warszawie

Spotkania AURAEKO z młodzieżą w czasie ich szkolnego święta, pod nazwą PIKNIKOŁŁEK, to już tradycja. Niezależnie od pogody, w co trudno uwierzyć, PIKNIKOŁŁEK – doroczna, ekologiczna impreza społeczności kołłątajowskiej jest zawsze udana. Wsparcia młodzieży udzieliły tradycyjnie: dyrekcja liceum wraz z ciałem pedagogicznym, Dzielnica Warszawa Ochota, AURAEKO oraz inne podmioty.

Pomimo deszczu w godzinach rannych, wszystkie przewidziane działania przebiegały w zasadzie bez przeszkód. Z kapturami i parasolkami przychodziła młodzież na zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów. Przynosili dużo drobnych zużytych sprzętów w foliowych torbach, takich jak: suszarki, radioodbiorniki, dyski komputerowe i wiele, innych. Po zajęciach jakie odbyli z zakresu postepowania ze zużytym sprzętem w szkole, udział w zbiórce był kolejnym krokiem. Niby każdy przyniósł tylko trochę elektroodpadów. Worków nikt ze sobą nie taszczył,  a jednak w myśl przysłowia „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”, plon udał się znakomicie.

W dniu 26 września 2015 r. w XXI L.O. im. H. Kołłątaja w Warszawie, zebraliśmy 2 530 kg zużytego sprzętu oraz 120 kg baterii.

To bardzo dobry wynik. Ale za tym wynikiem stoi ciężka praca kadry pedagogicznej i dyrektora XXI L.O., gdyż wszystko się działo w ramach konkursów, które objęły całą młodzież liceum, a także środowisko domowe. Brawo młodzież! Brawo kadra pedagogiczna. W konkursie indywidualnym z wiedzy o ZSEE (quiz na platformie kahoot), pierwsze miejsce zajął Patryk Kępisty z klasy 2a, zdobywając 13 359 punktów. II miejsce zajęła Wiktoria Świergiel, zdobywając 10 189 punktów. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Loze, z wynikiem 9 908 pkt. Gratulujemy!

W konkursie na zebranie największej masy zużytego sprzętu, w którym konkurowały wszystkie klasy liceum,  I miejsce zajęła klasa 2c, która zebrała 680 kg elektroodpadów. Szczególne wyróżnienie za liczbę i wagę oddanego ZSEE, otrzymuje Małgorzata Sieńkowska z kl.2c. Nagroda –  semestralny kurs języka niemieckiego w szkole językowej Deutsche Schule.

Ponadto, prowadzony był jeszcze jeden konkurs pt. „100% frekwencja na PIKNIKOŁŁKU”. Nagroda  – 1 wolny dzień na poza programową wycieczkę, zdobyła klasa 1f. Gratulujemy!

Poza wynikami, w tegorocznej edycji ekologicznego PIKNIKOŁŁKA, które można uznać za wzorowe, najbardziej widoczne było zaangażowanie młodzieży, nie tylko w konkursach, ale we wszystkich aktywnościach prowadzonych podczas VI PIKNIKOŁŁKA 2015. Nie sposób nie wspomnieć stoiska z wizualna chemią, na którym uczniowie przeprowadzali ciekawe eksperymenty. Stoisko z ciasteczkami i uśmiechnięte licealistki, a opodal dziewczyny i chłopaki w mundurach z bronią w ręku, lub w najgorszym przypadku, z bronią na stoliku. Niezapomniana grochówka kołłątajowska, to kolejny element atrakcji VI PIKNIKOŁŁKA 2015. Ciekawych aktywności-prezentacji było jeszcze wiele, co świetnie widać na zdjęciach. Młodzież XXI L.O. im. Hugona Kołłątaja w Warszawie udowodniła, że akceptowane przez nią cele, osiąga w każdych warunkach, co było do dowiedzenia.

(RedFred)