19 czerwca, 2014

DZIECI CHRONIĄ ŚRODOWISKO, ŚRODOWISKO PRZYJAZNE DZIECIOM 2014

Przedszkole Miejskie nr 13 w Pruszkowie oraz AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA w dniach od 14 kwietnia do 7 czerwca 2014 roku realizowało projekt: „DZIECI CHRONIĄ ŚRODOWISKO, ŚRODOWISKO PRZYJAZNE DZIECIOM”.

Celem projektu było:

1. Przybliżenie dzieciom terminów: środowisko, zagrożenia ze strony zużytego sprzętu elektryczny i elektronicznego (ZSEE) dla środowiska i zdrowia ludzi.

2. Kształtowanie proekologicznej postawy dzieci w wieku przedszkolnym, poprzez podwyższenie wiedzy dzieci i rodziców o zagrożeniach płynących ze strony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

3. Istotne zmniejszenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w odpadach komunalnych poprzez aktywizację środowiska (domowego, rówieśniczego, lokalnego) dzieci.

Dla osiągniecia wymienionych powyżej celów projekt przewidywał działania edukacyjne z dziećmi, prowadzone przez pracowników pedagogicznych przedszkola i specjalistów z branży elektroodpadów, a także zbiórkę elektroodpadów.

Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, NIE ZBIERANO świetlówek energooszczędnych.

Cześć poświęcona nauczaniu dzieci zaprocentuje w dłuższym okresie czasu.

Zbiórka, zakończyła się zebraniem prawie 500 kg elektroodpadów.

Finał projektu przypadł na Festyn Rodzinny w dniu 7 czerwca 2014 roku.

Co tam się działo?

Co tam się działo, tego słowa nie potrafią wyrazić. Trzeba koniecznie obejrzeć zdjęcia w galerii pod tym artykułem. W tym przypadku niewątpliwie sprawdza się powiedzenie, że jeden obraz = 1000 słów.

Zapraszamy !