28 kwietnia, 2008

Dzień Ziemi 27 kwietnia 2008 roku

Tegoroczny Dzień Ziemi odbył się 27 kwietnia 2008r. AURAEKO OOSEE S.A. po raz pierwszy wzięła udział w jego obchodach, edukując tłumnie przybyłych Warszawiaków w zakresie postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Słoneczna pogoda i duża ilość przygotowanych przez organizatorów atrakcji przyciągnęła rzesze mieszkańców stolicy. Specjalnie z okazji Dnia Ziemi AURAEKO OOSEE S.A. stworzyła bogaty program edukacyjny, który uświadamiał odwiedzającym potrzebę odpowiedniego gospodarowania elektroodpadami.

Najmłodszych edukowaliśmy poprzez gry, zabawy i kolorowanki, starsi zmagali się z „eko-kalamburami”, a wszyscy mogli obejrzeć wystawę przedstawiającą proces przetwarzania zużytych źródeł światła oraz powstałe po przetworzeniu komponenty świetlówek.

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki niej Warszawiacy mogli dowiedzieć się co zrobić ze swoimi elektroodpadami i dlaczego są one tak niebezpieczne dla środowiska oraz zdrowia i życia ludzi.

W działaniach edukacyjnych wspierała nas firma Maya Victory Sp. z o.o., która udostępniła specjalne pojemniki na zużyte świetlówki. Każdy kto przyniósł taką świetlówkę otrzymał sadzonkę oraz nasz Mini Przewodnik, który w skrócie przedstawia zasady gospodarki zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.