26 kwietnia, 2010

Dzień Ziemi – solidarność pokoleń

Tegoroczny festyn z okazji „ Dnia Ziemi 2010”, zgodnie z naszymi zapowiedziami odbył się 25 kwietnia na Polach Mokotowskich w Warszawie.

Nasze stoisko odwiedziły tłumy młodzieży, dzieci i dorosłych. Serce rosło, kiedy maluchy dźwigały elektrośmieci i baterie by wymienić je na sadzonki drzewek, torby, notesy różnorodne gadżety.

Do stoiska AURAEKO trafiło 3500 zużytych świetlówek, co stanowi absolutny rekord w historii tej imprezy. Od staruszków, przez pokolenie średnie, młodzież licealna, gimnazjalną po maluchy, wszyscy w tę piękna niedziele przyszli na „Dzień Ziemi”. Nasze stoisko przeżywało prawdziwe oblężenie. Tak wielu chętnych było do przygotowanych gier, zabaw, konkursów wiedzy, konkursów piosenkarskich i zręcznościowych. Ze odwiedzających nasze stoisko, udało nam się utworzyć aż 10 osobowy chór śpiewający jedna z polskich melodii ludowych. Kto nie był, ten niech żałuje.

„Dzień Ziemi” uzyskał akceptacje wszystkich pokoleń i stad wielka jest siła jego oddziaływania. Fotoreportaż, zamieszczony poniżej daje próbkę nastroju tego festynu i uwidacznia jak zgodne postawy wobec ekologii zajmowały wszystkie obecne na festynie pokolenia. Do spotkania za rok. Zapraszamy.