6 czerwca, 2008

Kolejna udana zbiórka ZSEE na Wawrze

Podobnie jak w zeszłym roku, i tym razem zbiórka ZSEE na terenie dzielnicy Wawer w Warszawie zakończyła się sukcesem. W sobotę, 31 maja udało się zebrać około 7 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podobnie jak w zeszłym roku, i tym razem zbiórka ZSEE na terenie dzielnicy Wawer w Warszawie zakończyła się sukcesem. W sobotę, 31 maja udało się zebrać około 7 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Okoliczni mieszkańcy przywieźli telewizory, lodówki, kuchenki i wiele innych starych, niepotrzebnych urządzeń. Każda osoba, która oddała sprzęt, otrzymała sadzonkę dalii. Zaangażowanie w zbiórkę było ogromne. Niektórzy mieszkańcy kursowali samochodami kilka razy, aby przywieść nagromadzony przez lata sprzęt.Były i takie osoby, które przywiozły telewizor lub małą lodówkę na rowerze lub na taczkach. Jest to najlepszy dowód na to, że coraz więcej mieszkańców czuje się odpowiedzialna za przyszłość środowiska i nie jest im obojętne co się będzie działo z niebezpiecznymi związkami chemicznymi zawartymi w ich urządzeniach. Podczas zbiórki rozdawaliśmy także nasze ulotki „Dobre rady na elektroodpady” i edukowaliśmy lokalną społeczność na temat gospodarowania elektrośmieciami.

Zbiórkę w Wawrze udało się zorganizować dzięki uprzejmości i zaangażowaniu zakładu przetwarzania z Torunia, Karat Elektro Recykling.