13 października, 2017

„KWIATY ZA ELEKTROGRATY 2017” CASTORAMA-AURAEKO

Działania edukacyjne w tym zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także zużytych baterii z dużymi podmiotami handlowymi, które mają swoja specyfikę handlową i wewnętrzne obostrzenia regulaminowe, nie są łatwe. Tym bardziej warto odnotować, że coroczny wspólny ogólnopolski projekt CASTORAMA-AURAEKO pod nazwą „KWIATY ZA ELEKTROGRATY 2017” udał się znakomicie.

Klienci przynosili zużyty sprzęt i zużyte baterie, a w zamian otrzymywali sadzonki wrzosów. Niby takie proste, a jednak w sklepach liczy się komercyjnie każdy metr kwadratowy powierzchni. Powiedzmy też wprost, że do realizacji tego projektu potrzebne było miejsce na ekspozycję plakatu projektu, miejsce na puste stalowe kosze na przynoszony przez klientów zużyty sprzęt, miejsce na sadzonki wrzosów. Pracownicy Castoramy nadzorowali trwająca zbiórkę i wręczali wrzosy.

To jednak nie koniec. Przecież zebrane kilkadziesiąt ton elektroodpadów zostało załadowane na samochody i wywiezione do koncesjonowanych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu. Dlatego zarówno organizatorom jak również wszystkim pracownikom innych firm, a szczególnie klientom, którzy brali udział w projekcie, należą się podziękowania i słowa uznania. Te kilkadziesiąt ton elektroodpadów nie powiększy negatywnego wpływu zużytego sprzętu i zużytych baterii na środowisko.