6 października, 2010

Na „PikiniKołłku”- 3 tony elektroodpadów w 4 godziny

W dniu 2 października b.r., już od 9 rano przybywało namiotów i ludzi na boisku szkolnym XXI L.O. im. Hugona Kołłątaja w Warszawie. Duża, profesjonalna scena obudowana namiotami firm i organizacji zapowiadała, ze za chwile się zacznie „PikniKołłek”- impreza organizowana przez XXI L.O. im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.

Pierwsi na scenę ruszyli przedszkolacy z uroczymi układami tanecznymi, podbijając serca nie tylko rodziców, ale także licznie przybyłych „starszaków” z liceum. Dwa zespoły rokowe w których składach grali licealiści wyraźnie zaznaczyły swoja obecność, uzyskując wyraźnie akceptacje środowisk rówieśniczych widowni.

Absolutnym hitem w opinii widowni był pokaz mody w wykonaniu ciała pedagogicznego XXI L.O.Ciało zaskoczyło, oczarowało i wprawiło obecna młodzież w taki aplauz, że dość długo publiczność nie mogła się uspokoić. Mówiąc wprost Panie i Panowie profesorowie różnych specjalności ( na co dzień „belfry” od fizyki, matematyki, angielskiego i w-f) „zakosiły” małolatów. Młodzież ten „belferski” pokaz mody przyjęła entuzjastycznie, głośno komentując odwagę nauczycieli, przygotowane kreacje i umiejętności prezentacji, jaką musieli zdobyć przygotowując wspomniany pokaz mody. Mowa ciała młodzieży, widoczna na zdjęciach poniżej, będąca reakcja na działania nauczycieli, jednoznacznie wyraża akceptacje na poziomie aplauzu. Gorąca atmosferę, kontynuowały dziewczyny w egzotycznych tańcach i nie mniej egzotycznych strojach.Stoisko AURAEKO licznie odwiedzała młodzież zapoznając się z oferta firmy i biorąc udział w różnych konkursach. Konkurs muzyczny – piosenka ludowa zgromadził 10 osobową grupę licealistów, którzy zespołowo odśpiewali piosenkę „Furman” z repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Szkoda, że nie udało się ich namówić do wspólnego występu na scenie. Nie wszystko można jednak, tak szybko osiągnąć. Miejmy nadzieje, że za rok występ na scenie się powiedzie.

„PikniKołłkowi” towarzyszyła zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ciągu 4 godzin pikniku zebrano prawie 3 tony elektroodpadów. To bardzo dobry wynik. Zważywszy, że „PikniKołłek” odbył się na początku roku szkolnego, wypada pogratulować organizatorom udanej imprezy, a także życzyć: gronu pedagogicznemu by miało w ciągu roku, choć w połowie taki aplauz młodzieży, jaki był na pikniku; młodzieży aby jak najdłużej zachowała radość i uśmiech; wszystkim by zadowolenie trwało jak najdłużej.

RedFred