2 czerwca, 2013

Piknik rodzinny Eko-logika 2013 w Podkowie Leśnej

Dzień Dziecka jest bardzo radosnym świętem, szczególnie wtedy, gdy młodość idzie w parze z ekologią i logiką. Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej, wspólnie z AURAEKO zorganizowały w ramach pikniku publiczną kampanię edukacyjną poświęconą ograniczeniu negatywnego wpływu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów na środowisko. Finałem kampanii była zbiórka elektroodpadów. Ekologia wraz z logiką, dopełniały się w formie obrazów ułożonych przez dzieci z warzyw i owoców, w ramach konkursu na najładniejszą kompozycję. Oglądając „ekologiczne” wytwory dzieci nie sposób pominąć oryginalności kompozycji i pomysłowości wykorzystania poszczególnych warzyw, jako elementów całościowej kompozycji.
Jak zwykle AURAEKO prezentowała uczestnikom część edukacyjną w postaci gier tematycznych, ulotek i obrazków do kolorowania. Świetny nastrój pikniku obniżyły opady deszczu, które ograniczyły publiczność, jednak BLUESMASZYNA swoim koncertem bluesowo – rock&roll’owym „wygoniła” deszcz i słońce wróciło. Pogoda może bardzo zepsuć każdą imprezę, jednak tym razem popsuła tylko część imprezy, bo część dzieci i dorosłych była do samego końca.

Zebraliśmy 1100 kg elektroodpadów, co zważywszy na kaprysy pogody jest wynikiem całkiem niezłym. Zapraszamy do galerii zdjęć z pikniku.