23 października, 2012

PIKNIK w XXI LO im. H. Kołłątaja w Warszawie = PIKNIKOŁŁEK 2012

13 października 2012 r. od rana na boisku szkolnym XXI LO było coraz bardziej kolorowo, a grupa licealistów zwiększała się, coraz bardziej. Po krótkim czasie rozpoczęły się występy artystyczne i program stoiska edukacyjnego AURAEKO. W tym samym czasie rozpoczęła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Tegoroczny PIKNIKOŁŁEK odróżniał się od poprzednich tym, że prezentowała się wyłącznie młodzież LO im. H. Kołłątaja, nie licząc gościnnego występu big band’u z Warki, z resztą też młodzieżowego. Od piosenkarzy począwszy, przez doskonały teatr bajki, po pokazy ratownictwa i nagłośnienie imprezy, wszystko było dziełem młodzieży. Bardzo sprawna konferansjerka prowadzona przez dwojga licealistów, to także atut PIKNIKOŁŁKA 2012. Nie sposób wymienić wszystkiego, co było interesujące, a nawet porywające. Świetnie tańczące dziewczęta, konkurowały z alpinistami i strzelaniem z łuku. Dało się zauważyć , że ok. godz. 13.00., w konkurencji zespołów, wysunęła się na czoło grochówka, lecz tylko na chwilę bo mocne rytmy i wiele tańczących młodych ciał, znowu wzięły górę nad emocjami publiczności. Wydawało się, że przy tak fajniej zabawie zbiórka elektroodpadów, którą prowadziła AURAEKO się nie powiedzie. Tak się jednak nie stało. Zebraliśmy w czasie PIKNIKOŁŁKA 2012 ok 1 tony zużytego sprzętu.

Jeśli spojrzeć na całe wydarzenie od strony celów, jakie udało się osiągnąć organizatorom to niewątpliwie na pierwszym miejscu wymienić należy aktywizację własnego środowiska. Po drugie, dużym osiągnieciem jest propagowanie postaw i umiejętności własnej młodzieży. To bardzo trudne zadanie, udało się jednak.Brawo młodzież XXI LO im. H. Kołłątaja w Warszawie. Wasza impreza była równie dobra, co szałowy pokaz mody ”belfrów” w roku ubiegłym, który przyjęliście owacjami. Zobaczymy co będzie za rok. Może odwet „belfrów”?PIKNIKOŁŁEK 2012 to dla AURAEKO ostatni projekt edukacyjny w tym roku, dlatego warto powiedzieć, że w 2012 r. w ramach działań edukacyjnych i związanych z nimi zbiórek, ogółem zebraliśmy ponad 75 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w tym 1 tonę i 700kg zużytych baterii i akumulatorów. O tyle mniej elektroodpadów trafi na wysypiska komunalne.

Red Fred