22 października, 2013

RELACJA Z DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH I ZBIÓRKI ZSEE W RAMACH „IV PIKNIKOŁŁEK 2013”

Zgodnie z zapowiedzią 5 października 2013 r. byliśmy z młodzieżą XXI L.O im. Hugona Kołłataja w Warszawie, na ich dorocznej, IV już edycji młodzieżowego pikniku pod nazwą: „ PIKNIKOŁŁEK”. Pogoda dopisała, co widać na zdjęciach. Bogata to impreza, skoro ponad 20 osobowy młodzieżowy big-band z Warki pod nazwa „MODERATO”, przygrywał światowej sławy tematy muzyczne na prawdziwie europejskim poziomie. Młodzież, młodzieży i głównie dla młodzieży.
Taka jest formuła tych piknikowych spotkań. Poza big-bandem młodzież XXI LO występowała: śpiewając, grając, prezentując, nagłaśniając, solo w duetach, a także zespołowo. Ponadto wiele stolików rozstawionych na boisku, a przy każdym z nich same cuda i ciekawostki z loterią fantową, w której każdy los wygrywał, włącznie. Oj… żeby tak w życiu! Zatem stereo, w kolorze słonecznym, z uśmiechem na twarzy i unoszącym się w powietrzu smakiem super grochówki. By zaś przypływ gorących emocji nie spowodował pożaru, czuwał wóz bojowy Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Było też ekologicznie, bo młodzież uczestniczyła bardzo aktywnie w działaniach edukacyjnych przygotowanych przez AURAEKO. Finałem tych działań była zbiórka ZSEE i zużytych baterii.

W sumie zebraliśmy ponad 2 tony zużytego sprzętu oraz zużytych baterii. Wśród przyniesionych na zbiórkę zużytych sprzętów, nasza największą sympatię zyskał robot widoczny na zdjęciach. Trochę szkoda, że już się zużył. Stoisko edukacyjne AURAEKO Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA i AURAEKOOPAKOWANIA Organizacji Odzysku SA, zawsze ma swoich zwolenników. Poza ulotkami o ZSEE, największym uznaniem cieszyły się kolorowanki. Jak widać na zdjęciach, kolorowe kredki cieszą się zawsze uznaniem. A co dzięki nim można wyczarować, wiedzą tylko ci, którzy byli do końca.

Gratulujemy Młodzieży XXI LO, gratulujemy Nauczycielom, gratulujemy Dyrekcji.