6 czerwca, 2011

Słonecznie, proekologicznie i wesoło na Pruszkowskim Dniu Ziemi 2011

AURAEKO była współorganizatorem Pruszkowskiego Dnia Ziemi, który po raz pierwszy był obchodzony w Pruszkowie w dniu 8 maja tego roku. Majowemu eko-festynowi towarzyszyła, jak zwykle zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zebraliśmy ponad 500 kg zużytego sprzętu elektrycznego.

Pogoda dopisała. Było słonecznie i uroczyście. Od godziny 15.00 sceną w Parku Kościuszki zawładnęły przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkół podstawowych w Pruszkowie. „Chronimy przyrodę w lesie i na łące”, „Nasza Ziemia”, „Czerwone kapturki śmieciurki”, to tytuły inscenizacji wokalno – recytatorskich przygotowanych przez dzieci z pruszkowskich przedszkoli. Uczniowie Szkół Podstawowych nr 2 i 10 także przygotowali interesujące inscenizacje. Była trema i mobilizacja, były dumne i radosne miny rodziców, którzy tłumnie oblegali scenę.

Celem dydaktycznym tego festynu było kształtowanie i popularyzacja postaw proekologicznych wśród mieszkańców Pruszkowa.

Występom artystycznym na scenie towarzyszyły stoiska edukacyjne organizacji proekologicznych, AURAEKO, MZO, Urzędu Miasta Pruszkowa i Straży Miejskiej. O godz. 18.30 jako Gwiazda Wieczoru zagrała BLUESMASZYNA, utalentowany zespół bluesowy z Pruszkowa, którego z przyjemnością słuchali zgromadzeni pruszkowiacy.
Tekst nie pozwala oddać tego, co było w warstwie muzycznej, ale przy dźwiękach BLUESMASZYNY dobrze bawili się i młodsi i starsi słuchacze.

Warto też wspomnieć o świetnej akcji Straży Miejskiej, która w czasie trwania festynu, legalnym właścicielom rowerów znakowała pojazdy i wydawała stosowny dokument własności.

Wszystkie zaplanowane przez organizatorów działania na festynie: „Pruszkowski Dzień Ziemi 2011” budziły pozytywne emocje. Zadowolenie z programu artystycznego i pogody, wiedza zawarta w ulotkach, zapewne wspomogły proces kształcenia postaw proekologicznych wśród mieszkańców Pruszkowa.

Red Fred