26 marca, 2011

XIX Międzynarodowe Targi „ŚWIATŁO 2011” i IX Międzynarodowe Targi „ELEKTROTECHNIKA 2011” w Warszawie

W dniach 23-25 marca 2011 r. w Warszawie odbyły się coroczne imprezy branżowe „XIX Międzynarodowe Targi „ŚWIATŁO 2011” i IX Międzynarodowe Targi „ELEKTROTECHNIKA 2011” oraz wiele imprez towarzyszących. Niewątpliwie tematem przewodnim w tym roku było oświetlenie oparte na technologii LED.
W porównaniu do roku ubiegłego, na stoiskach było znacznie więcej rodzajów, a nawet całych systemów oświetlenia typu LED. Poza oświetleniem domowym i biurowym bardzo ciekawym był sektor oświetlenia ulicznego oparty na reflektorach LED.

Nic dziwnego bo oszczędna pod względem poboru mocy technologia LED daje producentom, wraz
z obniżeniem cen produkcji, szerokie pole zastosowań źródeł światła LED w oświetleniu gmin. Imprezy towarzyszące targom, takie jak: Konkurs ŚWIATŁO DLA… skierowanego do studentów i młodych projektantów, dały plon w postaci unikatowych projektów oświetlenia.Podobnie konkurs: NAJLEPEIJ OŚWIETLONA GMINA I MIASTO zaowocował pełnymi uznania nowatorskimi rozwiązaniami. Serdecznie gratulujemy Urzędowi Gminy w Kleszczowie za zajecie I miejsca w tym konkursie
w kategorii gmin poniżej 70 000 mieszkańców.

Wiele nowego sprzętu, wiele nowych projektów oświetleniowych i wiele radości z rozdanych nagród
i wyróżnień – to najkrótsza charakterystyka zakończonych targów.

Targom towarzyszyły liczne seminaria i warsztaty branżowe na których wiedza i doświadczeniami dzielili się wystawcy i użytkownicy. AURAEKO było na targach obecne dwojako. Raz jako wystawca z pawilonem do którego zaglądali klienci lub potencjalni klienci, a ponadto jako partner targów organizujący zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Dla tych którzy targów nie odwiedzili, zamieszczamy poniżej kilka zdjęć obrazujących atmosferę zakończonej imprezy.